Wizyta flecistki w grupie maluszków.

W naszej gromadce dzieci codziennie poznają świat, a różnorodność zabaw sprawia, że rozwijają się pod każdym względem. W naszym przedszkolu dbamy o rozwój muzyczny, o częsty kontakt dzieci z muzyką, zarówno z repertuaru dziecięcego jak i klasycznego. Równie często w naszej placówce pojawiają się rozmaici goście, którzy urozmaicają prowadzone przez wychowawców zajęcia. Tak też było w grupie maluszków, które odwiedziła absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole, Roksana Nitecka. W czasie tej wizycie dzieci z bliska poznały instrument jakim jest flet poprzeczny, z czego się składa  i w jaki sposób wydobywa się z niego dźwięk. Nasz gość przeprowadził też z dziećmi szereg zabaw muzycznych, rytmicznych, podczas których dzieci chętnie wyrażały swoją muzyczną ekspresję. Tańcom i zabawom ruchowo – muzycznym towarzyszył nieustanny uśmiech i radość.