Brawa dla Solomii i Madzi z gr V PM 5 w Kole - laureatek konkursu plastycznego „Kury z grubej rury"

Brawa dla Solomii i Madzi z gr V PM 5 w Kole -  laureatek konkursu plastycznego „Kury z grubej rury”

Organizatorem konkursu była  Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Tematyka prac konkursowych  zainspirowana została  książką „Kury z grubej rury” Justyny Bednarek. Książeczka w zabawny sposób opowiada o perypetiach  czterech  kurAugusty, Hildegardy, Belki i Żanety. Pełna humoru opowieść o tych niezwyczajnych kurach pozwoliła małym artystkom uruchomić swoją wyobraźnię i stworzyć niezwykłe prace.

Konkurs promował talenty w twórcze i   jak zawsze przy tej okazji  edukację czytelniczą najmłodszych . Zadaniem konkursowym było stworzenie figury kury w technice przestrzennej z dowolnych materiałów. Konkurs miał zasięg  miejski i powiatowy . Spośród  162 nadesłanych na konkurs prac jury postanowiło uhonorować nagrodami   w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym dwie wychowankiz gr V PM nr 5 :

II miejsce: SolomiiaKuzmenko

III miejsce: Magdalena Gajewska

Małym wielkim artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów twórczych oraz  przyjemności z czytania otrzymanych w nagrodę książek.

Oprac. PM 5 Koło