SZEŚCIOLATKI Z GR V PM 5 ODWIEDZIŁY MIEJSCA PAMIĘCI.

„ Dziesiątki , setki

tysiące zniczy...

Nikt ich nie zliczy.

Przechodzą ludzie,

schylają głowy.

Wśród żółtych liści

listopadowych...”

D.Wawiłow „Znicze” fragment

Sześciolatki z gr V Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole ,  aby tradycji   stało się zadość,  jeszcze przed  dniem Wszystkich  Świętych  odwiedziły pobliskie miejsca pamięci.Symboliczne światełko zapaliły pod pomnikiem Jana Pawła II  i na  Cmentarzu Wojennym.

Wiedzą już,że człowiek żyje tak długo , jak długo trwa pamięć o nim. Aktywnie utrwalając zwyczaje  i tradycje poznając symbolikę świąt,uczą się jak  okazywać miłość, szacunek, przywiązanie swoim najbliższym. Rozumieją też ,czym jest nasza  mała Ojczyzna czyli miejsce zamieszkania, dom rodzinny, rodzina.  Dzięki wspólnemu doświadczaniu i  przeżywaniu kształtuje się  u dzieci poczucie przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej oraz postawa patriotyczna.

oprac. PM 5 Koło