PRZEDSZKOLAKI Z PM 5 NA STARCIE 43 MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU WARCIAŃSKIEGO

Biegać kochają wszystkie dzieci, to ich naturalna potrzeba ruchu, podobnie jak  potrzeba ciągłego odkrywania swoich możliwości i poszerzania zainteresowań.

Przedszkolaki z PM 5 w Kole,  jak co roku, mają swoją liczną reprezentację na Biegu Warciańskim. W kategorii dzieci młodszych, przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Kole   rywalizowały  w biegu na dystansie 200 metrów.  Do biegu przystąpiły dzieci ze wszystkich grup wiekowych PM 5. Mimo różnicy wieku i możliwości,  zapał u wszystkich był tak samo wielki.

Sportowe zmagania,  to doskonały trening tak dla ciała, jak i ducha. Odwagi wymagało od najmłodszych już samo pojawienie się na starcie,  podjęcie próby, a także zaakceptowanie osiągniętego wyniku. Nie wszyscy mogli zająć przecież czołowe miejsca. Egzamin na sportowca przedszkolaki zdały celująco. Poradziły sobie wyśmienicie, szczególnie że małych biegaczy dopingowali rodzice. Mamy nadzieje, że  kontynuując tradycję , spróbują swoich sił  w kolejnych edycjach Biegu Warciańskiego, może nawet za lat kilka staną do  rywalizacji  na dystansie dla dorosłych.

Przedszkolaki z PM 5 zdobyte w swojej kategorii wiekowej medale prezentowały z dumą.  Gratulowaliśmy jednak wszystkim ,którzy  w biegu wystartowali  niezależnie od zajętego miejsca. Wszystkim wielkim małym sportowcom życzymy kolejnych sukcesów za rok.

oprac. i foto PM 5 Koło