DZIEŃ KROPKI W GR V SZEŚCIOLATKÓW PM 5 W KOLE

Dzień Kropki ,to dzień budowania wiary we własne możliwości, dzień zabawy , dzień talentów.

Inspiracją do zorganizowania Dnia Kropki  u   sześciolatków z grupy V Przedszkola nr 5 w Kole była historia małej Vashti, bohaterki  opowiadania P.H. Reynoldsa pt. „Kropka”.

Jak wiadomo, każdy  może „znaleźć się w kropce” , tak się zdarza. Z opowiadania przedszkolaki dowiedziały się , jak wiele w  życiu małego człowieka i tego całkiem dorosłego może zmienić jedna mała kropka!   Pomaga  pokonać trudności, uwierzyć w siebie i swoje umiejętności, odkryć zdolności i ukryte talenty. Trzeba tylko kogoś , kto troszkę w tym pomoże.

Sześciolatki z gr V do zabawy z wesołymi  kropkami  przygotowały się jeszcze przed śniadaniem. Kto chciał mógł zamówić sobie wg życzenia makijaż  w kropki małe i duże w wybranym przez siebie kolorze.  Pasowały do całości strojów, który tego dnia obowiązkowo musiały być w kropki. Po smakowitym śniadanku każda Kropka i każdy Kropek  dołączyli  do zabawy .

W barwnym korowodzie w rytm tanecznej muzyki  uczestnicy zabawy  prezentowali  kropkowe trendy modowe. Był też taniec kropek na siedząco oraz zabawa do utworu muzyki klasycznej  J.S. Bacha.

Kto lubi zabawy matematyczne , ten miał możliwość sprawdzić swoje możliwości w zabawie z kostką. Bawiąc się w parach dzieci świetnie współpracowały, doskonale liczyły i czynnościowo dodawały.

Później przedszkolaki odkrywały swoje talenty plastyczne. Inspirując się kształtem kropki tworzyły własne kompozycje wybraną przez siebie techniką.

Jednym słowem …zabawa była jak należy … , czyli w kropki!  Jak się okazało wszystkie  dzieci, a więc każda Kropka i każdy Kropek wiele potrafią - Brawo!

Rodzicom, którzy pomogli wyczarować kropkowe kreacje pięknie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia.

oprac. i foto PM 5 Koło