„ŻAR Z NIEBA -WAKACJI POTRZEBA!”- KONCERT MUZYCZNY W PM 5 W KOLE

Ostatni przed wakacjami koncert nosił adekwatny do towarzyszącej mu aury tytuł.  W środę 7 czerwca  rzeczywiście poczuliśmy już lato i wakacyjne klimaty.

Koncert był dziesiątym z całego cyklu spotkań z muzyką. Przedszkolaki  PM 5 w Kole dzięki współpracy  przedszkola z Muzyczną Agencją Artystyczną Art.-Es z Łodzi co miesiąc odkrywały brzmienia oryginalnych instrumentów  , poznawały różne gatunki muzyki oraz  niezwykłych artystów i pasjonatów tej dziedziny sztuki.

Gościem  koncertu  był tym razem pan Błażej Kozłowski , absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi naWydziale  Perkusji Klasycznej oraz Jazzu  i Muzyki Estradowej. Dzięki umiejętnościom pana Błażeja przedszkolaki poznały technikę gry na rozmaitych  instrumentach perkusyjnych. W czasie koncertu najmłodsi melomani odkrywali brzmienie  afrykańskich instrumentów cajon , djembe , używanej    w muzyce Bliskiego Wschodu   darbuki, czy znanego z wykonań muzyki latynoamerykańskiej  giuro.

Najbardziej zainteresowane przedszkolaki  próbowały swoich sił w tworzeniu rytmów  na dowolnie wybranym instrumencie. Swój mały wielki koncert wykonały wspaniale. I choć każdy grał jak potrafił, radości ze wspólnego muzykowania  było co nie miara.

Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki , przyszedł czas na pożegnanie z artystami, którzy wszystkim przedszkolakom , dyrekcji oraz personelowi  przedszkola  życzyli  radosnych , słonecznych wakacji.

W imieniu przedszkolaków dziękujemy pani Ewie Szymkiewicz i panu Sławomirowi Bartkiewiczowi  oraz wszystkim muzykom ,którzy wraz  z Art.-Es gościli  w „Gromadce  Misia Uszatka” w ciągu kończącego się roku przedszkolnego. Przygotowywane i prowadzone z myślą o najmłodszych koncerty uczyły wrażliwości na muzykę, pozwalały poznawać kulturę i różne zakątki świata, były też   ciekawym dopełnieniem  treści programowych realizowanych z dziećmi w przedszkolu.

Wierzymy, że po wakacjach znów się spotkamy.

oprac. i foto PM 5 Koło