DZIECINADA ! DZIECINADA!– przedszkolaki z PM 5 bawiły się w LO

Z okazji Dnia Dzieckakolskie Liceum Ogólnokształcące  i tym razem zaprosiło przedszkolaków w swoje gościnne progi , zachęcając wszystkich do  udziału w kolejnej   „Dziecinadzie”.  Aż trudno uwierzyć,że ta zawsze świetnie przygotowana impreza integracyjna  organizowana jest cyklicznie od 2004 roku. Od  początku historii „Dziecinady” organizatorzy i uczniowie LO   zapewniają najstarszym przedszkolakom z kolskich przedszkoli dobrą zabawę.

Przedszkolaki  z Gromadki Misia Uszatka  PM 5 w Kole już wielokrotnie korzystały z tej formy obchodów Dnia Dziecka.W tegorocznej edycji Dziecinady wzięły  udział 2 grupy  starszaków  z grup IV i VI  PM 5. Każde kolejne wyjście poza przedszkole i kontakt z nowymi osobami jest dla przedszkolaków cennym doświadczeniem. Przedszkolaki uczą  się nawiązywania  relacji społecznych ,  przełamywania  nieśmiałości, podejmowania  decyzji i przestrzegania reguł bezpiecznej zabawy.

Dość powiedzieć, że Dziecinada była jak zawsze udana. Zabawy  zorganizowano w sali gimnastycznej LO.  Przygotowane stanowiska z różnorodnymi zadaniami do wykonania zachęcały przedszkolaków z  PM 5 w Kole  do podejmowania aktywności wg własnych potrzeb, upodobań i zainteresowań.  Kolorowe dmuchańce  zainstalowane na powietrzu  także zachęcały do zabawy wśród głośnych okrzyków radości. Przedszkolaki  w każdej chwili  mogły liczyć  na  troskliwą opiekę i pomoc ze strony  swoich starszych kolegów i koleżanek.

Wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy osobom, dyrekcji i  kadrze  pedagogicznej  LO,licealistom i  ich rodzicom oraz  sponsorom w imieniu przedszkolaków z PM5 dziękujemy pięknie  za świetną zabawę.

oprac. i foto PM5Koło