SŁONECZNY DZIEŃ DZIECKA - na Stadionie Miejskim i w Gromadce Misia Uszatka PM 5

W Dniu Dziecka właśnie pod  pełnym słońca niebem  bawiła się społeczność Gromadki Misia Uszatka PM5 w Kole.  Starszaki  uczestniczyły w zorganizowanym na Stadionie Miejskim festynie „ Miasto i Mundurowi dzieciom”. Ta cyklicznie już organizowana impreza to zawsze wielka frajda dla przedszkolaków. Festyn  zachęcał do aktywności  ruchowej i integracji ze środowiskiem lokalnym. Dzieci miały możliwość sprawdzić się w zabawach o charakterze sportowym i podejmowanych spontanicznie  na tzw. „dmuchańcach” . Oj, było wesoło, a radosne piski słychać było dookoła.

Przedstawiciele władz miejskich, służb mundurowych policjanci, strażacy, leśnicy, straż graniczna i wielu innych ,wszyscy dołożyli starań  , by dostarczyć dzieciom okazji do poznawania  świata i     wykonywanej przez służby  pracy. Przedszkolaki z PM 5 były podekscytowane, wszystkiego chciały spróbować. Osobisty udział i  możliwość eksploracji otoczenia na żywo spowodowały ogromne zainteresowanie ze strony dzieci.

Zabawa na świeżym powietrzu przy prawdziwie letniej pogodzie wzmagała apetyt.  Przedszkolaki z PM 5 chętnie więc korzystały z przygotowanych przez organizatorów i sponsorów przekąsek i napojów.

Młodsze grupy przedszkolne bawiły się w tym czasie  na terenie przedszkola . Zabawy zręcznościowe , przy muzyce , rysowanie kredą na betonie wypełniły czas dostarczając dzieciom  powodów do radości.

Na wszystkich przedszkolaków w tym wyjątkowym dniu czekał niecodzienny zestaw obiadowy - frytki  i nugetsy. W Dniu Dziecka   przedszkolaki z Gromadki Misia Uszatka  otrzymały od przedszkola  także słodkie mini-boxy z niespodzianką.

W tym miejscu w imieniu przedszkolaków chcemy podziękować organizatorom festynu „Miasto i Mundurowi Dzieciom” za  świetną zabawę.

Dzieciom zaś,  życzymy dużo słońca, radości, miłości  i spełnienia marzeń.

oprac. PM5 Koło