WSZYSTKO DLA TATY I MAMY – wielka rodzinna uroczystość w grupie VI „ Gromadki Misia Uszatka” PM5 w Kole

I stało się…  rodzice przybyli licznie, wszak okoliczność był ku temu szczególna. W ramach obchodów Dnia Mamy  6 i 5 latki z gr VI spotkały się ze swoimi  rodzicami. Zaprosiły bowiem oboje z nich, by docenić ich ważną rolę w swoim życiu.

Przygotowana prezentacja artystyczna zawierała wszystko co można wyrazić wierszem ,piosenką , czy wspólnym tańcem z rodzicami , „mówiąc w skrócie, to po prostu jest UCZUCIE” .

Cała swoją miłość i przywiązanie do rodziców  przedszkolaki z gr VI  wyśpiewały i wyrecytowały najpiękniej jak tomożliwe. Włożyły wiele wysiłku,  by do tej wielkiej uroczystości dobrze się przygotować. Swoim kochanym rodzicom udowodniły, że naprawdę są starszakami. Spisały się wyśmienicie!

Podczas spotkania z rodzicami wykazały się  samodzielnością, odpowiedzialnością i umiejętnością współpracy z grupą. Poradziły sobie także świetnie z własnymi  emocjami , choć  trema jak zawsze w takiej sytuacji była niemała.

Rodzice mogli przekonać się jak wiele ich dzieci potrafią. Wszyscy czerpali  radość ze wspólnej zabawy , realizując ideę integracja pokoleniowej.

Szkoda tylko ,że  dla sześciolatków to ostatnie takieprzedsięwzięcie w gronie najbliższych w przedszkolu.Tym bardziej cieszymy się , że tak  wielu rodziców mogliśmy gościć w Gromadce Misia Uszatka. Mamy nadzieję, że i dzieci i rodzice zapamiętają ten szczególny dzień  na długo, wszak wzruszeń i ciepłych słów było bezliku .Przygotowane zaś przez dzieci upominki  będą z pewnością miłą pamiątką tego ważnego dnia.

Mamusiom oraz tatusiom naszych przedszkolaków  życzymy dużo zdrowia i  radości ze swoich pociech każdego dnia , nie tylko od święta.

Oprac. i foto PM 5 Koło