Wycieczka grupy VI do Orienatrium Zoo w Łodzi

Wycieczka do Zoo Orientarium w Łodzi dostarczyła 6 i 5 latkom z grupy VI niezapomnianych wrażeń. Pozwoliła na wielozmysłowe poznawanie fauny i flory Azji Południowo Wschodniej.

Rozwiązania architektoniczne umożliwiały dzieciom obserwacje zwierząt z różnego ujęcia tj. z ziemi, pod wodą , z góry.

Słoń Aleksander z jednym ciosem był niewątpliwie gwiazdą. Możliwość  zobaczenia go baraszkującego w wodzie to niezapomniane przeżycie, podobnie jak obserwacja największego w Europie  krokodyla Krakena mierzącego ponad 5 metrów długości.

Największa atrakcja Orientarium -podwodny tunel i zapełnione  rybami akwaria zapierały dech w piersiach. Przedszkolaki z gr VI były zachwycone. A poza tym gady, ptaki i inne zwierzaki…

Dzięki  wycieczce dzieci poszerzyły swoje zainteresowania przyrodą, mogły czerpaćz niej pozytywne emocje, dzielić się własnymi spostrzeżeniami.Jednym z  celów wycieczki  było kształtowanie u dzieci   świadomości proekologicznej, dostrzeganie   potrzeby  ochrony gatunkowej zwierząt .

Poza tym w nowym miejscu i w kontakcie z innymi osobami przedszkolaki przeszły solidny trening umiejętności społecznych.Utrwalały nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Utrwalały zasady  bezpiecznego zachowania się w czasie korzystania ze środków transportu, poruszania się w terenie, kontaktach ze zwierzętami, osobami  obcymi,  , nie oddalania  się , reagowania  na polecenia i sygnały. Frajdą była też sama podróż autokarem.Bez wątpienia , była to cenna nauka.

Po trudach zwiedzania wspólny posiłek bardzo wszystkim smakował.

oprac.i foto PM5 Koło