PRZEDSZKOLAKI Z PM 5 W KOLE Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Obchodzony  niedawno  Tydzień Bibliotek zachęcał do podejmowania  rozmaitych działań w ramach upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych. Odwiedziny w bibliotece były zatem jak najbardziej uzasadnione.

Przedszkolaki z grup V i VI Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole  wybrały się z wizytą do Filii nr 3 PiMBP w Kole. W progach biblioteki pięcio i sześciolatki  przywitała  bibliotekarka  pani Wioleta Kroszczyńska. Przyszłym czytelnikom  opowiedziała o swojej pracy  oraz zbiorach bibliotecznych. Jak się okazało  ta niewielka biblioteka mieści około 5 tysięcy  tytułów dedykowanych dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Każdy może w niej znaleźć i wypożyczyć  książkę  dla siebie lub  skorzystać z kącika bibliotecznego  i poczytać na miejscu.

Przedszkolakom bardzo podobały się książki przestrzenne, z wnętrza których wyłaniały się zwierzęta i  ptaki oraz książki z ruchomymi elementami do animacji.

Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki   przedszkolna gromadka wysłuchała też krótkiej opowieści o zwierzętach z wiejskiej  zagrody,  a także otrzymała  rysunki do kolorowania.

Za ciepłe przyjęcie  i możliwość zwiedzenia biblioteki  podziękowały same dzieci  oraz towarzyszące im dyrektor PM 5 pani Agnieszka Kozajda oraz wychowawca gr VI.

oprac. i foto PM 5 Koło