Dzień Chłopca w grupie VI

Dzieci są różne , ale i podobne do siebie. Wszystkie tak samo uwielbiają się bawić , chcą się cieszyć  , mają wielką potrzebę  poznawania świata.

Tym razem  okazją do wesołej  wspólnej zabawy był  DZIEŃ CHŁOPCA.  Każda z  sześciu grup przedszkolnych bawiła się wg własnego scenariusza.  O sprzyjający temu wydarzeniu  klimat wychowawczy zadbały  nauczycielki  poszczególnych grup wiekowych. Zorganizowane z dziećmi zabawy, pozwoliły w tych okolicznościach na    realizację   wybranych  celów wychowania przedszkolnego.

Wśród nich znalazły się takie jak:

• rozwijanie umiejętności społecznych , niezbędnych w poprawnych relacjach z dziećmi

i dorosłymi

• nabywanie wiedzy o tym, że wszyscy ludzie mają równe prawa bez względu na płeć
    • stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce dzieci

odpowiednio do ich indywidualnych możliwości fizycznych i intelektualnych

• budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym i kształtowanie poczucia przynależności do grupy społecznej jaką jest rodzina czy grupa rówieśnicza
  • budowanie pozytywnego obrazu siebie i innych osób
  • wychowanie w  duchu wartości , kształtowanie postawy  szacunku, tolerancji,  akceptacji, przestrzegania wspólnie ustalanych reguł życia w grupie
  • rozwijanie umiejętności współdziałania  w sytuacjach zadaniowych
  • wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas uroczystości

W realizacji wydarzenia  pomogli jak zawsze życzliwi działaniom przedszkola  rodzice.     Ze środków własnych   ufundowali  oni chłopcom i dziewczynkom drobne upominki.  Wspólnie świętować jest przecież zdecydowanie milej . Za pomoc w organizacji Dnia Chłopca , rodzicom pięknie  dziękujemy.  To zaś, jak bawiliśmy się w tym wyjątkowym dniu ,  można zobaczyć w naszej galerii fotograficznej, do odwiedzenia której zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Oprac. i foto PM 5 w Kole