„Wodne eksperymenty” – zabawy badawcze w grupie 4- latków.

W nowym roku szkolnym przed przedszkolakami szereg  nowych zabaw i  zajęć. Jeśli więc zabawy to wiadomo, że najbardziej lubiane przed naszych przedszkolaków są te, gdzie mogą samodzielnie czegoś dotknąć, coś sprawdzić, zbadać, zadziałać. W poprzednim tygodniu grupa 4- latków, realizując temat kompleksowy „Nasze zabawy” przeprowadziła szereg doświadczeń z wykorzystaniem wody. Dzieci obserwowały, które przedmioty toną w wodzie, a które unoszą się na jej powierzchni. Przygotowały razem z wychowawcą ciecz nienewtonowską, a także zrobiły lampę – lawę. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy zasady mieszania się barw. Było to dla nich niesamowite przeżycie, gdzie mogły zaobserwować jak z dwóch zupełnie różnych kolorów powstaje nowy, trzeci kolor. Dzięki doświadczeniu z wodą pieprzem  i mydłem wychowawczyni przedstawiła i podkreśliła dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk zwłaszcza w czasie, w którym przyszło nam obecnie funkcjonować.