PRZEDSZKOLE NR 5 W KOLE ODŚWIEŻONE PO WAKACJACH

Wypoczęte i w słonecznych nastrojach przedszkolaki z „Gromadki Misia Uszatka”  Przedszkola Miejskiego nr 5  w Kole rozpoczęły kolejny  rok przedszkolny.  Pełne uśmiechów szybko zaadaptowały się po zmianie Sal. Czekały na nie nowe zabawki, rówieśnicy chętni do zabawy i nauczyciele gotowi zawsze  do niesienia pomocy w zabawie i nauce.

Aby mieć pewność ,że placówka spełnia wszystkie wymogi funkcjonalne i jest gotowa na przyjęcie dzieci dyrektor  PM5 pani A. Kozajdadokonała wszystkich bieżących przeglądów   budynku , placu zabaw i terenu zielonego wokół przedszkola. Na zlecenie dyrektora dokonano także  przeglądu działania wentylacji, instalacji elektrycznej , zlecono badanie wody pod względem bakteriologicznym, oraz na obecność bakterii „Legionella” Zaktualizowane zostały również procedury bezpieczeństwa i odbioru dzieci z przedszkola.

W okresie przerwy wakacyjnej  w Przedszkolu Miejskim nr   5 w Kole dokładano wszelkich starań, aby nowy rok przedszkolny  dzieci rozpoczęły w odświeżonym budynku. Przeprowadzono z powodzeniem  zaplanowane remonty oraz drobne naprawy.

Prace renowacyjne  placówka wykonuje systematycznie na miarę środków pozyskiwanych za pośrednictwem organu prowadzącego.

Przygotowanie i wystrój Sal dydaktycznych dzieciom oraz zapewnienie odpowiednich   warunków do zabawy i nauki  to priorytet PM 5.

Wszystkie prace wykonano w zaplanowanym terminie tzn. jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024 , remontyi drobne naprawy objęły:

• położenie nowej nawierzchni chodników z kostki brukowej  prowadzących na plac zabaw
  • uporządkowano nawierzchnię placu na tyłach budynku przy sali nr 4 , została ona

wyrównana  i obsiana trawą

• wykonanie tymczasowej naprawy cementowej nawierzchni na tyłach budynku między salami 2 i 3
  • pomalowano elewację budynku usuwając zacieki po ulewnych deszczach
  • pomalowano i zabezpieczono ławki na przedszkolnym placu zabaw
  • pomalowano kuchnię i zaplecza kuchenne  na bloku żywieniowym
  • odświeżono sufity na zapleczach Sal grup  2 i 5
  • pomalowano salę nr 2
  • wymieniono stare oświetlenie w salach grup 1,2,5,6 oraz łazienkach przyległych do tych Sali w pomieszczeniu biurowym na energooszczędne oświetlenie typu LED tj. łącznie 47 szt.
  • wymieniono oświetlenie na holu przedszkolnym i w przyległych szatniach Sal grup 1,2,3,4 -   łącznie 11  szt.

Dyrektor  planuje dalsze prace modernizacyjne tj. :

• wymianę oświetlenia w salach 3 i 4 i przyległych łazienkach na LED
  • wykonanie trwałej utwardzonej nawierzchni  na tyłach budynku pomiędzy

salami 2 i 3

Samorząd  planujetakże  budowę parkingu z miejscami do bezpiecznego parkowania dla rodziców  oraz personelu przedszkola.

Tymczasem, wszystkim kontynuującym wychowanie przedszkolne  i nowym wychowankomżyczymy radości ze wspólnej zabawy i wielu  sukcesów rozwojowych   w roku przedszkolnym 2023/2024.

oprac. i foto  PM 5