E-mail: pm5uszatek@gmail.com

Wtorek, 30 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / O NAS

O NAS

Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole istnieje od 1977 roku i zajmuje swe znaczące miejsce w otoczeniu lokalnym.

Jest prężnie działającą i cenioną przez rodziców placówką oświatową. Do powstania przedszkola przyczyniły się potrzeby rodziców

zatrudnionych w ówczesnych zakładach pracy: Okręgowym Przedsiębiorstwie Przemysłu Mięsnego w Kole, Fabryce Materiałów i

Wyborów "Korund", Zakładzie Remontowo - Budowlanym przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole.

Naszą siedzibą jest parterowy budynek, pozbawiony barier architektonicznych.  Przedszkole posiada 6 jasnych i przestronnych sal

dydaktycznych, dostosowanych do potrzeb dzieci.

Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do godz. 17.00.

"Jesteśmy przedszkolem nastawionym na twórczy rozwój dziecka."

CELE I ZADANIA GŁÓWNE

1. Zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa oraz optymalnych warunków dla ich prawidłowego rozwoju, odpowiednio do ich potrzeb i możliwości przedszkola.

2. Organizowanie procesu kształcenia zapewniającego wszechstronny i harmonijny rozwój każdego wychowanka, w tym przygotowanie dziecka do podjęcia nauki        w szkole.

3. Wspieranie uzdolnień oraz wspomaganie dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi.

4. Tworzenie warunków do rozwoju aktywności dziecka wobec siebie, innych ludzi i otaczającego go świata, na różnych płaszczyznach jego działalności.

5. Wspomaganie rodziny w wychowaniu dziecka, współdziałanie z rodzicami w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych.

6. Wspomaganie rozwoju zawodowego nauczycieli.

7. Zapewnienie odpowiedniej bazy i wyposażenia przedszkola gwarantującego właściwą realizację zadań placówki.

8. Dbanie o pozytywny wizerunek przedszkola- współpraca z lokalnymi instytucjami, mediami, pozyskiwanie sponsorów.

W organizacji procesu edukacyjnego

-  Preferujemy twórcze metody pracy sprzyjające aktywnemu myśleniu i działaniu dziecka, wykorzystujemy elementy koncepcji pedagogicznych min. Labana, Freineta oraz pedagogikę zabawy;

-  Poznajemy potrzeby i aspiracje edukacyjne dzieci;

-  Wspieramy rozwój, na bieżąco diagnozując osiągnięcia dzieci. W trudnych sytuacjach zwracamy się do specjalistów;

-  Indywidualizujemy pracę z dziećmi, uwzględniając ich zainteresowania, zdolności i potrzeby;

Brak załączników

Wytworzono:2016-02-05 18:55przez: A. KOZAJDA
Opublikowano:2016-02-05 00:00przez: A. Kozajda
Podmiot udostępniający: Przedszkole Miejskie nr 5 62-600 Koło ul.Wojciechowskiego 22 tel. 63 2720350 pm5uszatek@gmail.com ; www.pm5kolo.szkolnastrona.pl