Poniedziałek, 2024-06-03

Imieniny: Anatola, Leszka

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

Informujemy, że Rada Rodziców ustaliła na zebraniu ogólnym składkę w wysokości 70 zł na rok szkolny 2019/2020

Drugie dziecko - 40 zł

pieniadze zostaną wydane na:

- paczkę świąteczna dla dziecka- 25 zł

-piknik rodzinny - 20 zł

- dyplomy ksiązeczki, upominki dla 6 latków na zakonczenie roku  - 20 zł

- nagrody konkursowe dla dzieci bioracych udział - 5 zł

PRZEWODNICZĄCY ORAZ SKARBNIK RADY RODZICÓW PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 5 W KOLE INFORMUJE:

OPŁATĘ NA RADĘ RODZICÓW PROSZĘ KIEROWAĆ NA ADRES:

LUDOWY BANK SPÓŁDZIELCZY NR KONTA:

96 8543 0000 3005 4506 2489 0001  -TYTUŁEM WPŁATA NA RADĘ RODZICÓW PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 5 W KOLE / imię i nazwisko dziecka /

******************************************************************************************************************************************************

Opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu prosimy kierować na adres:

BANK ZACHODNI WBK.SA  NR KONTA

61 1090 1203 0000 0000 2026 2930

Przedszkole Miejskie nr 5, oraz numer ewidencji dziecka.

Dla informacji rodziców

HARMONOGRAM DYŻURÓW WAKACYJNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

1. Przedszkole Miejskie nr 6  ul. Powstańców Wlkp 6

w terminie: 1 lipca  - 15 lipca 2020 r. – 11 dni

1. Przedszkole Miejskie nr 3 ul. Wojciechowskiego 9

w terminie: 16 lipca  - 30 lipca 2020 r.  – 11 dni

1. Przedszkole Miejskie nr 1 ul. Piaski  15

w terminie: 31 lipca  - 14 sierpnia 2020 r.  – 11 dni

1. Przedszkole Miejskie nr 5 ul. Wojciechowskiego  22

w terminie: 17 sierpnia – 31 sierpnia 2020 r. – 11 dni

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2019 /2020

Przewodnicząca:  Pani Anna Zaremba

z-ca przewodniczącego -Justyna Krukowska

Skarbnik przedszkola – Ewelina Rewers

Protokólant - Katarzyna Nykiel

Członkowie RP- pozostali rodzice wybrani w grupach do trójki klasowej

Szanowni Rodzice

W ostatnim czasie w naszej placówce tj. w dniach  16.07.2014r. - 23.07.2014r. gościł zespół wizytatorów  z Kuratorium Oświaty, który przeprowadził Ewaluację zewnętrzną w Przedszkolu. Pragnę zapoznać państwa z wynikami Raportu Ewaluacji.  Prezentowane wnioski są rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej  w przedszkolu przez wizytatorów do spraw ewaluacji. Raport z ewaluacji problemowej dotyczył dwóch wymagań.  Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa:

1. Przedszkole wspomaga rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji

2. Zarządzanie przedszkolem służy jego rozwojowi.

Ewaluacja ma także na celu ustalenie poziomu spełniania przez przedszkole wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r. Przedszkole może spełniać  te wymagania na pięciu poziomach:

Nasze przedszkole uzyskało poziom B-  oznaczający wysoki stopień spełnienia badanych wymagań oraz  poziom C – oznaczający średni   stopień spełnienia badanych wymagań

Wnioski:

1. Działania organizacyjne dyrektora przedszkola ukierunkowane są na zapewnienie dzieciom i nauczycielom odpowiednich warunków do realizacji zadań edukacyjnych przy wsparciu finansowym organu prowadzącego i partnerów zewnętrznych.
  2. Zarządzanie przedszkolem sprzyja demokratyzacji wszystkich podmiotów zaangażowanych  w jego funkcjonowanie, a w procesach decyzyjnych uczestniczą rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.
  3. Uczący stosują ciekawe metody w pracy z dziećmi, ale nie są one działaniami uznanymi  w pedagogice za nowatorskie, innowacyjne lub eksperymentalne.
  4. W przedszkolu nie zaobserwowano przypadków  dyskryminacji wśród dzieci, prowadzone są działania profilaktyczne w zakresie kształtowania postaw akceptacji  i tolerancji, których celem jest przeciwdziałanie tego typu zrachowaniom.
  5. Nauczyciele prowadzą obserwacje pedagogiczne dzieci, których wyniki służą dostosowaniu  zadań do ich możliwości rozwojowych oraz opracowaniu i realizacji indywidualnych programów wspierania i korygowania rozwoju, a także organizacji pomocy specjalistycznej  w zakresie terapii logopedycznej.

Wszystkim Rodzicom, Pracownikom i Partnerom współpracującym z naszym przedszkolem bardzo dziękuję za szczególne zaangażowanie podczas przebiegu ewaluacji zewnętrznej w dniach:16.07.2014r.–23.07.2014r.

Szczegółowy  raport   na stronie: http://www.npseo.pl/action/raports

Koło, dnia 04. 09. 2015r                                            Dyrektor Przedszkola - Agnieszka Kozajda